بهترین مرکز و کارگاه چوب بری - بهترین روش برش چوب چیست؟

Wednesday، ۲۵ Aabaan ۱۴۰۱

بهترین مرکز و کارگاه چوب بری

از گذشته های دورتا به امروز از چوب و مشتقات آن استفاده های زیادی شده است . استفاده کردن از چوب نیاز مند برش آن بوده است ؛ در گذشته براش برش چوب از تیغ ها یا اره های دستی قدیمی استفاده می کردند . اما امروزه با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی از دستگاه های نیم اتوماتیک یا تمام اتوماتیک برای برش چوب و تبدیل آن ها به تخته های چوب ، الوار و ورقه های چوبی استفاده می کنند . این دستگاه ها نیازی به نیروی انسانی زیادی ندارد و از خستگی انسان جلو گیری می کند .

از گذشته های دور تا امروزه چوب یکی از محصولات پر مصرف و کار بردی برای ساخت انواع لوازم خانه و ابزار آلات مختلف بوده است . برای تولید و ساخت این محصولات ابتدا باید تنه ی درختان برش داده شود تا به قطعات کوچک تری تقسیم شده و قابل استفاده شود . با افزایش جمعیت و در خواست بیشتر برای تولیدات و نیاز جوامع به انواع محصولات چوبی ، کار خانه جات تولیدی برای سرعت بخشیدن به کار و سهولت در امر برش تنه ی درختان ، از ابزار و دستگاه های پیشرفته برای بریدن استفاده می کنند ، تا تنه ی درختان به الوار های چوبی در ابعاد متنوع تبدیل شوند . از دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک در دنیای تکنولوژی امروزه و در صنعت چوب می توان به دستگاه برش رام اشاره کرد . این دستگاه اتوماتیک بوده و سرعت لازم در جهت پیشرفت تولید را دارا می باشد .

رام برش چوب در تهران با بهترین کیفیت و قیمت مناسب

بهترین روش برش چوب چیست؟

بهترین روش برش چوب برش با دستگاه رام می باشد. این دستگاه با استفاده از اَره های برقی و بسیار پر قدرت، توانایی برش زدن تنه ی درختان و تبدیل آن ها به الوار های چوب را دارد. این دستگاه پر قدرت می تواند در کمترین زمان تنه ی درختان را با قطر های زیاد و کم ، انواع برش های طولی و عرضی را بر روی آن ها انجام دهد. مجموعه رادین چوب به عنوان بهترین مرکز و کارگاه چوب بری داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد.

انواع اَره ها

اره ها انواع گوناگونی دارد که به برخی از آن ها در زیر اشاره می کنیم.

1. اَره ی فلکه ای : اره های فلکه ای برای برش تنه ی درختان ، الوار ها و برش تخته ها در دو نوع افقی و عمودی در بازار امروزه وجود دارد . این اره ها در انواع سایز ، سایز خانگی ، سایز کار گاهی و سایز صنعتی موجود هستند .

2. اره ی افقی : اره های افقی که همان اره ران نیز می باشد . اره های افقی بُر در سایز های بزرگ تولید شده اند ، تا بتوان الوار و تخته در ابعاد بزرگ تولید کرد . از مزایای این نوع اره ( اره ی رام ) سرعت بالا ی آن در برش است ، که در کسری از ثانیه با حرکت افقی می تواند بخشی از تنه ی بزرگ و قطور درختان را برش داده و به الوار و تخته تبدیل کند و سرعت کار تولیدی را افزایش دهد . این دستگاه حتی می تواند تنه ی درختان با قطر دو متر را به راحتی برش دهد . هر چه کیفیت این دستگاه بهتر و بالا تر باشد استفاده ی کار بردی از آن بیشتر می شود .

نحوه ی استفاده از دستگاه رام برش چوب

برای استفاده از دستگاه های رام برش چوب که در ابعاد مختلف برای کارایی های متفاوت ساخته اند نیازی به نیروی کار زیاد نیست ، بدین صورت که کار برش را دستگاه به صورت اتوماتیک انجام می دهد و تنها کافی است الوار چوب یا تخته های بزرگ چوبی که نیاز به برش دارند را زیر دستگاه ثابت نگهدارید. سپس ارتفاع دستگاه را جوری تنظیم می کنید تا تیغ یا همان اره ی برش دستگاه در محل مورد نظر شما قرار بگیرد. سپس دستگاه را روشن کرده و اجازه دهید تا دستگاه روی ریل خودش شروع به حرکت و برش چوب کند. پس از به انتها رسیدن قطعه مورد نظر برش یافته را بر می دارید و دوباره دستگاه را در ارتفاع مورد نظر تنظیم می کنید.

مزایای استفاده از دستگاه رام برش چوب

می توان گفت یکی از بهترین روش های برش چوب استفاده از اره رام می باشد. در ادامه دلایل آن را بیان کرده ایم:

· بی نیاز بودن از نیرو های زیاد انسانی (به حداقل نیرو نیاز دارد)

· صرفه جویی در هزینه های کارگاه

· چون دستگاه اتوماتیک هستند با نظم و دقت بالاتری کار می کنند

· امکان تولید قطعات بازیافتی کم تر می شود

· سرعت در کار برش بالا می رود

· بازدهی بالاتر می رود

· تولید مصنوعات چوبی به تبع آن افزایش می یابد

· خطای انسانی در کار به حداقل خود می رسد

· و ...

سخن پایانی

در انتها اگر به دنبال بهترین مرکز و کارگاه چوب بری در شرق تهران هستید مجموعه رادین چوب را به خاطر بسپارید. مجموعه رادین چوب با داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد و آماده همکاری با شرکت ها و مجموعه های تولیدی که در زمینه ی مصنوعات و تولیدات چوبی فعالیت می کنند می باشد. رام برش چوب در تهران با بهترین کیفیت و قیمت مناسب تجربه کنید. مجموعه رادین چوب در جاده خاوران، فرون آباد اول، جنب کانال (خیابان شهید سیری)، کوچه سرو، پلاک ۱۰۳ واقع شده است و با شماره تماس 09036016191 نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه در تماس باشید.