انواع خدمات برش چوب + قیمت خدمات برش چوب

Tuesday، ۷ Tir ۱۴۰۱

چوب یکی از پرکاربرد ترین متریال هایی است که برای ساخت لوازم متعددی مورد استفاده می گیرد، بنابراین با تو.جه به نوع استفاده و لوازمی که قرار است از جنس چوب ساخته شوند نیاز است که چوب های خام برش داده شوند تا به قطعات کوچکتری تبدیل شده و بتوان به راحتی با ان کارکرده و لوازمی که مورد نظر است را تولید کرد. از چوب برای ساخت لوازم مختلفی همچون مبلمان، کابینت، کفپوش پارکت، سرویس خواب، ساختمان سازی، لوازم تزیینی و غیره استفاده می شود، بنابراین برای تولید هر یک از این لوازم نیاز به قطعات و اندازه های مختلفی از چوب است که حتما باید با دقت و کیفیت بالایی برش داده شوند و در نهایت بتوان لوازم با کیفیتی را تولید کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا با خدمات انواع روش های برش چوب و نحوه محاسبه قیمت برش چوب آشنا شوید:

انواع مختلف برش چوب

برای ساخت هر وسیله ای که از چوب در آن استفاده می شود با توجه به کارایی و ویژگی های ظاهری آن باید از چوب هایی با ساختار و مقاومت مختلف استفاده کرد. چوب گردو، راش و افرا از پرکاربردترین چوب هایی هستند که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند و مقاومت بسیار بالایی نیز دارند. برای ساخت لوازم چوبی باید ابتدا کنده های درخت برش داده شوند و به صورت الوار های برش خورده آماده شوند تا بتوان از آنها استفاده کرد. برای برش چوب روش های مختلفی وجود دارد و از دستگاه برش زن چوب و ابزار های قدرتمند و تکنولوژی های جدید برای برش چوب استفاده می شود. همانطور که گفته شد با توجه به اینکه چه وسیله ای قرار است ساخته شود و ویزگی های ظاهری آن، نوع برش چوب نیز متفاوت است. در ادامه با چند نوع برش مختلف چوب آشنا می شویم.

برش طولی چوب

این نوع برش همانطور که از اسم آن مشخص است در راستای طول چوب و به موازات الیاف آن عمل برش انجام می شود. در این نوع برش چوب الوار تخته هایی با ضخامت های مشخص شده تولید می شود و برای مصارف مختلفی از جمله تولید میز و مبلمان سرویس خواب، درب های چوبی و یا پارکت ها مورد استفاده قرار می گیرد.

برش عمودی چوب

در این نوع برش که به آن برش عرضی نیز گفته می شود، برش ها عمود بر الیاف چوب بوده و به عبارتی برش از عرض چوب انجام می شود. از این برش برای تبدیل الوار های چوب به قطعات کوچکتر و یا تولید لوازمی با ابعاد کوچکتر استفاده می شود.

برش اریب چوب

برای برش اریب چوب الوار ها با زاویه های مختلفی برش داده می شوند و به صورت قطعات مورب و زاویه دار در می آیند. از این روش برش چوب برای ساخت چند ضلعی ها می توان استفاده کرد.

برش قوسی چوب

این روش از برشکاری چوب برای ایجاد منحنی و قوس های کوچک و بزرگ استفاده می شود و برش چوب به صورت گرد انجام می شود.

با توجه به توضیحات داداه شده به انواع روش های چوب می توان از هریک از این روش ها برای برش هر نوع چوبی استفاده کرد.

خدمات برش چوب توسط چه کسانی انجام می شود؟

همانطور که گفته شد برای آنکه لوازم چوبی با کیفیت و ظرافت خاصی ساخته شوند نیاز است که حتما از چوب های با کیفیت و مرغوب استفاده کرده و همچنین از برشکاری با کیفیت نیز برای تولید محصولات استفاده کرد.برای آنکه یک محصول چوبی تولید شود ابتدا باید تنه های درختان برش داده شوند. سپس با برش چوب های بزرگ درختان و تبدیل آنها به الوار های چوب در ابعاد مختلف از آنها برای تولید لوازم چوبی استفاده کرد.

امروزه کارخانه های متعددی وجود دارند که به صورت تخصصی در زمینه برش انواع چوب فعایت می کنند و هر نوع برش چوب از جمله برش چوب با قطر بالا، برش چوب حلقه ای، برش چوب MDF و غیره را با کیفیت بسیار بالایی انجام داده و برای تولید محصولات چوبی آماده می کنند.

قیمت خدمات برش چوب چگونه محاسبه می شود؟

همانطور که گفته شد با توجه به نوع چوب و همچنین نوع برشی که قرار است بر روی چوب مورد نظر انجام شود، هزینه آن نیز متفاوت است. به عنوان مثال برش چوب گردو و برش چوب کاج به دلیل مقاومت بالاتری که دارند از قیمت بیشتری نیز برخوردار هستند و در مقابل چوب هایی با مقاومت کمتر به دلیل سهولت انجام برش هزینه برش آن نیز کمتر است.

نکته قابل توجه دیگر که بر قیمت خدمات برش چوب تاثیر گذار است تعداد چوب هایی است که قرار است برش داده شوند، هر چقد تعداد الوار ها بیشتر باشند هزینه برش چوب نیز به صورت عمده و با قیمت کمتری حساب می شوند.

سخن آخر

رادین چوب با دستگاه های پیشرفته و متخصصین مجرب در راستای ارائه خدمات برش انواع چوب و فروش انواع چوب های قطر بالا آماده خدمت رسانی به مشتریان گرامی می باشد.