خرید و قیمت چوب عناب

Sunday، ۲۷ Shahrivar ۱۴۰۱

درخت عناب، یکی از درختچه های خاردار با برگ های متناوب است که در مناطق گرم معتدل، نیمه گرمسیری و گرمسیری جهان پراکنده شده است. برخی از گونه های این درخت برگریز و برخی دیگر همیشه سبز هستند. درخت عناب دارای گلهای کوچک به رنگ سبز مایل به زرد نامحسوس است و میوه ‌ای خوراکی به رنگ زرد مایل به قهوه ‌ای، قرمز یا سیاه دارد که به شکل کروی یا مستطیلی و به طول 1 تا 5 سانتی ‌متر بوده و اغلب بسیار شیرین و قندی است که از نظر بافت و طعم یادآور خرما است.

چوب عناب، از دوره های بسیار دور شناخته شده بوده و از آن برای موارد مختلف استفاده می کردند و امروزه نیز کاربردهای متعددی دارد.

در ادامه این بخش با ما همراه بمانید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با چوب عناب کسب کنید و بهترین مرکز فروش چوب عناب را بشناسید.

چوب عناب چیست؟

چوب درخت عناب رنگ سرخ مایل به زرد بسیار زیبایی دارد و از همین رو این درخت را برای استفاده از چوب خوش رنگ آن، پرورش می دهند. در شرایطی که هدف، استفاده از چوب درخت عناب است، این درخت را در فواصل نزدیک به هم و درون دره می کارند تا درخت عناب بدون ایجاد شاخ و برگ اضافی، کاملا صاف و بلند رشد کند. در این شرایط چوب کاملا صاف و بدون چی خوردگی به سمت بالا رشد می کند و تنه ای صاف و یکدست از این درخت ایجاد خواهد شد و چوبی فوق العاده مرغوب بدست می آید که ارتفاع آن در حدود 8 تا 10 متر خواهد بود.

برای پاسخ به این سوال که چوب عناب چه رنگی است؟ باید گفت که قسمت داخلی این چوب بعد از برش، دارای رنگ قرمز یا قهوه ای تیره بوده و قسمت بیرونی آن دارای رنگ زرد روشن مایل به قهوه ای روشن است که رگه های موازی درون این چوب، زیبایی آن را چند برابر کرده است. نکته ای که در رابطه با رنگ چوب درخت عناب وجود دارد این است که هرچه رنگ چوب تیره تر باشد، یعنی چوب دارای استحکام و مقاومت بالاتری است و همین موضوع باعث می شود تا کار برش و تراش دادن این چوب سخت تر باشد.

از خصوصیات چوب عناب می توان به استحکام زیاد، چسب خوری و لاک پذیری بالای آن اشاره کرد.

کاربرد چوب درخت عناب

همانطور که در بالا اشاره شد، چوب عناب دارای استحکام، مقاومت، تراکم بالا و زیبایی چشمگیری بوده و از این رو کاربرد چوب عناب نیز متعدد است و همین موضوع باعث شده تا به یکی از گزینه های خیلی عالی برای ساخت وسایل چوبی تزیینی مثل انواع مجسمه، عصا، تسبیح، مهره شطرنج، رحل، صندوقچه و سایر لوازم زینتی ظریف و خاص، باشد.

همچنین از انجایی که این چوب دارای سختی و چگالی بسیار بالایی است و به سختی شکاف برمی دارد، یکی از چوب های خیلی عالی برای منبت کاری، معرق کاری، خراطی، و مشبک کاری است.

معرفی بهترین مرکز خرید چوب عناب

اگر قصد خرید چوب عناب در تهران را دارید و می خواهید از قیمت چوب عناب مطلع شوید، لازم است مراکز معتبر و متخصص در زمینه فوش انواع چوب را بشناسید و قیمت فروش چوب عناب را از این مراکز بپرسید و با مقایسه کردن قیمت ها، بهترین مرکز را برای خرید چوب درخت عناب انتخاب کنید.

مجموعه رادین چوب در سال 1400 با هدف تهیه و توزیع و همچنین برش چوب در منطقه جاده خاوران منطقه فرون آباد راه اندازی شد. رسالت مجموعه تهیه انواع چوب های درجه یک و قطر بالا شامل چوب های جنگلی، باغی و صنعتی می باشد. این مجموعه همچنین با داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد و آماده همکاری با شرکت ها و مجموعه های تولیدی که در زمینه ی مصنوعات و تولیدات چوبی فعالیت می کنند می باشد و همچنین سفارش در حد بالا پذیرفته می شود.

برای ارتباط با رادین چوب می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

• آدرس:

تهران، جاده خاوران (بزرگراه امام رضا)، فرون آباد اول، جنب کانال (خیابان شهید سیری)، کوچه سرو پلاک ۱۰۳

• شماره تماس

09036016191