خرید و مشخصات چوب تنه درخت زیتون

Monday، ۳۱ Amordaad ۱۴۰۱

فروش چوب تنه درخت زیتون

چوب زیتون که از درختان Olea europaea پرورش می ‌یابد، چوبی سخت و رنگارنگ است که به دلیل ظاهر، تراکم، دانه‌ های صاف و بافت ظریفش در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. درختان زیتون که در ابتدا در اطراف سواحل شرقی مدیترانه یافت شدند، به لطف نیاز به بهره برداری از چوب و همچنین به دلیل رشد میوه زیتون خوشمزه آن که در طول رشد فصلی، نیاز به نگهداری و توجه بسیار کمی دارد، توانستند در خارج از اروپا پخش شوند.

آخرین گزارش ها ادعا می کنند که درخت زیتون در حال حاضر به صورت تجاری برای میوه خود در بیش از 20 کشور کشت می شود و 60 درصد از کل درختان در قلمرو اتحادیه اروپا قرار دارند (با پنج کشور پیشرو اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، یونان و سوریه).

در ادامه این بخش اطلاعات بیشتری در رابطه با چوب زیتون کسب خواهید کرد و بهترین مرکز فروش چوب زیتون را به شما معرفی می کنیم.

ویژگی های چوب زیتون

چوب درخت زیتون چوبی است که از Olea europaea و O. capensis، دو نوع درخت زیتون که از کشورهای جنوب و شرق دریای مدیترانه در اروپا و شرق آفریقا سرچشمه می گیرند، برداشت می شود. اگرچه درختان زیتون می توانند به طور استثنایی عمر کنند و تا ارتفاع 40 متر (130 فوت) رشد کنند، چنین اتفاقاتی نادر است و اکثریت قریب به اتفاق درختان با تنه 1 تا 1.5 متری می توانند تا 10 متر (33 فوت) رشد کنند.

الوار زیتون بسیار قوی است، اما حساسیت بالایی به عناصر خارجی و حملات حشرات دارد. به همین دلیل، معمولاً فقط در مبلمان داخلی و اشیاء چوبی کوچکتر مورد استفاده قرار می گیرد. از نظر بصری، چوب درخت زیتون به دلیل بافت ثابت، دانه و رایحه بسیار متمایز و میوه ای در هنگام کار، در سراسر جهان مشهور است. از آنجایی که چوب درخت زیتون دوام و مقاومت کمتری در برابر عناصر دارد و به همین دلیل برای تولید انبوه کفپوش، پوشش و ساخت سازه استفاده نمی شود.

در حالی که درختان زیتون در سرتاسر دنیا به خاطر میوه ‌هایشان مورد ستایش قرار می ‌گیرند، الوارهای آن نیز توانسته توجه جامعه جهانی صنعت چوب را به خود جلب کند، زیرا توانسته ‌اند کاربردهای بزرگی برای این نوع چوب سخت، سنگین، متراکم و بسیار قوی پیدا کنند.

از نظر بصری، چوب درخت زیتون ظاهری بسیار غنی و رنگارنگ دارد که آن را برای استفاده در اشیاء تزئینی عالی می کند. ویژگی های ساختاری آن خطوط قهوه ای بسیار متضاد و رگه های زرد است و مهمتر از آن، سطح این چوب را می توان به راحتی تا حد زیادی جلا داد.

در حالی که ممکن است در طول برش کمی ناسازگار باشد، اما چوب زیتون به راحتی قابل چسباندن است. در هنگام برش، بوی متمایز، مطبوع و شیرینی دارد و این بو معمولاً تا چندین سال در محصول نهایی باقی می ماند.

از نکات منفی این چوب، می توان به عدم وجود روغن های طبیعی لازم برای دفع حشرات و پوسیدگی آن اشاره کرد. برای دستیابی به دوام بیشتر، مبلمان ساخته شده از الوار زیتون نیاز به درمان دارند تا بتوانند سال ها توسط عناصر بیرونی دست نخورده باقی بمانند. علاوه بر این، چوب خام زیتون به سختی خشک می شود و در طی این فرآیند، قطعات الوار می توانند شروع به تاب برداشتن کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، چوب زیتون باید به آرامی با استفاده از فرآیند خشک کردن کوره در سطوح حرارت کم خشک شود.

از دیگر ویژگی ها و مشخصات چوب درخت زیتون می توان به موارد زیر نیز اشاره کرد:

• اندازه درخت - 25-50 فوت (8-15 متر) بلندی

• قطر تنه - 3-5 فوت (1.0-1.5 متر)

• میانگین وزن خشک 990 کیلوگرم بر متر مکعب

• رایحه میوه ای، متمایز و قوی در حین کار. ماندگاری بو برای چندین سال در حالی که جلا داده می شود.

• کارایی آسان تا ملایم، با دانه های به هم پیوسته که منجر به پارگی احتمالی در حین عملیات سطحی می شود. گاهی اوقات چوب می تواند پایداری ضعیفی داشته باشد. اما قابل چسباندن است و به خوبی تکمیل می شود.

• بافت یکنواخت و ظریف، با درخشندگی طبیعی متوسط.

• دارای قیمت بالاتر از بسیاری از انواع چوب

کاربرد چوب زیتون

درخت زیتون معمولاً به صورت بسیار پیچ خورده و نامنظم رشد می کند و تعداد زیادی شاخه های جانبی تنه را در جهات مختلف می پیچند که استخراج قطعات بزرگ و مستقیم الوار را دشوار می کند. اکثریت قریب به اتفاق الوار استخراج شده از درختان زیتون رشد یافته به قطعات کوچکتر بریده می شود و برای ایجاد اشیاء داخلی کوچکتر استفاده می شود که بزرگترین آنها معمولاً پانل های روی میز یا اشیاء ساختاری در مبلمان است.

به طور کلی، چوب درخت زیتون همه کاره بوده و کار با آن آسان است، اگرچه این چوب سخت و محکم است، اما برای کاربردهای خارج از منزل استفاده نمی شود زیرا توانایی زنده ماندن طولانی مدت در فضای باز را ندارد.

چوب زیتون به دلیل رنگ و ظاهر غنی خود، ماده ای خاص برای استفاده در وسایل تزئینی است. ان چوب حاوی رگه های قهوه ای است که با رگه های زرد روشن تر چوب تضاد جذابی دارد. همچنین صیقل دادن این چوب بسیار خوب است و می تواند به راحتی به درخشندگی خوبی دست یافت. به همین دلیل است که برای استفاده در فضای داخلی عالی است و بنابراین به راحتی می توان آن را در این نوع اشیاء یافت:

• مبلمان داخلی

• اشیا پیچ خورده

• روکش

• اقلام مختلف چوبی تخصصی کوچک

• دسته چاقو یا ابزار درجه یک

• اشیاء هنری

• وسایل تزئینی کوچک

• کنده کاری ها

• کفپوش و پوشش (در موارد نادر)

فروش عمده چوب زیتون

اگر قصد خرید خرید چوب زیتون دارید و می خواهید از قیمت چوب زیتون مطلع شوید، لازم است بهترین مرکز فروش چوب زیتون را بشناسید تا بتوانید خریدی مطمئن و عالی داشته باشید.

مجموعه رادین چوب در سال 1400 با هدف تهیه و توزیع و همچنین برش چوب در منطقه جاده خاوران منطقه فرون آباد راه اندازی شد. رسالت مجموعه تهیه انواع چوب های درجه یک و قطر بالا شامل چوب های جنگلی، باغی و صنعتی می باشد. این مجموعه همچنین با داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد و آماده همکاری با شرکت ها و مجموعه های تولیدی که در زمینه ی مصنوعات و تولیدات چوبی فعالیت می کنند می باشد و همچنین سفارش در حد بالا پذیرفته می شود.

برای ارتباط با رادین چوب می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

• آدرس:

تهران، جاده خاوران (بزرگراه امام رضا)، فرون آباد اول، جنب کانال (خیابان شهید سیری)، کوچه سرو پلاک ۱۰۳

• شماره تماس

09036016191