دستگاه رام برش چوب چیست؟

Tuesday، ۷ Tir ۱۴۰۱

از گذشته تا به امروز از چوب برای مصارف مختلفی استفاده می شود. برای ساخت محصولاتی از جنس چوب باید تنه ی درختان برش داده شوند تا به قطعات کوچکتر تقسیم شده و بتوان محصول مورد نظر را از چوب ساخت. با افزایش جمعیت نیاز به تولید انواع محصولات بیشتر احساس می شود بنابراین نیاز است که کارخانه های تولیدی از دستگاه های پیشرفته برای تولید محصولات خود استفاده کنند تا بتوانند با سرعت بیشتری به تولید پرداخته و پاسخگوی هرگونه نیاز مشتریان باشند. در گذشته از روش های سنتی و اره های دستی برای برش دادن تنه ی درختان و تبدیل آن ها به الوارهای چوب با ابعاد مختلف استفاده می شد، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی صنعت چوب نیز از این پیشرفت ها عقب نمانده و شاهد پیشرفت ها و تغییرات مثبت و بزرگی در این زمینه هستیم. از میان انواع دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک که در صنعت چوب به کار گرفته می شوند می توان به دستگاه رام برش چوب، دستگاه قامه کن چوب، دستگاه خشک کن چوب و غیره اشاره کرد. همانطور که گفته شد اولین مرحله برای تولید محصولات چوبی تبدیل تنه درختان به الوار های چوب در قطعات مختلف است که برای سرعت بخشیدن به روند تولید حتما باید از دستگاه های پیشرفته و اتوماتیک استفاده کرد. دستگاه رام برش چوب یکی از ماشین های بسیار پر کاربرد و پیشرفته در این زمینه است.در ادامه با ما همراه باشید تا با ویژگی های این دستگاه و خدمات رام برش چوب در تهران آشنا شوید:

دستگاه رام برش چوب چیست؟

این دستگاه یکی از ماشین های پیشرفته در صنعت چوب است که با استفاده از اراه های برقی و پر قدرت توانایی برش دادن تنه ی درختان و تبدیل آن ها به الوار های چوب با ابعاد و قطعات مورد نیاز را دارد. در برش چوب با دستگاه رام به دلیل استفاده از اره های پر قدرت می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن تنه درختان را حتی با قطر های زیاد انواع برش های طولی و یا عرضی را بر روی آنها انجام دهند. این دستگاه سرعت بسیار بالایی داشته و تاثیر زیادی بر روی افزایش سرعت تولید محصولات چوبی میگذارد بنابراین وجود دستگاه رام برش چوب در کارخانه های چوب بری بسیار ضروری می باشد.

مجموعه رادین چوب در سال 1400 با هدف تهیه و توزیع و همچنین برش چوب در منطقه جاده خاوران منطقه فرون آباد راه اندازی شد. رسالت مجموعه تهیه انواع چوب های درجه یک و قطر بالا شامل چوب های جنگلی، باغی و صنعتی می باشد. این مجموعه همچنین با داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد و آماده همکاری با شرکت ها و مجموعه های تولیدی که در زمینه ی مصنوعات و تولیدات چوبی فعالیت می کنند می باشد و همچنین سفارش در حد بالا پذیرفته می شود.