راهنمای خرید چوب قطر بالا

Monday، ۶ Tir ۱۴۰۱

راهنمای خرید چوب قطر بالا

امروزه وسایل ساخته از چوب، طرفداران بسیار زیادی دارند و به همین دلیل، هر روز وسایل چشمگیر و متنوعی از انواع چوب طبیعی ساخته می شود. بنابراین از آنجایی که چوب کاربردهای زیادی در زندگی امروزی دارد، لازم است که زمانی را برای آشنایی با ویژگی های انواع چوب در نظر بگیرید و در این زمینه اطلاعات مناسبی داشته باشید.

برای اینکه تصمیمی عاقلانه و آگاهانه در مورد انتخاب و خرید وسایل چوبی بگیرید، مهم است که همه چیز را در مورد انواع چوب مورد استفاده برای این منظور را بدانید. چوب قطر بالا، از جمله پر کاربردترین چوب هایی است که برای ساخت انواع وسایل چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه این بخش، انواع چوب قطر بالا و ویژگی های آن را معرفی کردیم. با ما همراه بمانید تا اطلاعات خود را در این زمینه کامل کنید.

چوب گردو قطر بالا

چوب گردو یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین چوب های طبیعی برای تولید مبلمان و کابینت است که بسیار متنوع بوده و انواع مختلفی دارد.

با توجه به نوع چوب و روش خشک کردن آن، رنگ و استحکام چوب گردو می تواند به شدت متفاوت باشد. به طور کلی، الواری که در کوره و خیلی سریع خشک می شوند، رنگ قهوه ای صاف دارند. از سوی دیگر، اگر اجازه داده شود چوب گردو در هوای آزاد و به تدریج خشک شود، رنگ بنفش تیره به دست می‌ آید که جذابیت بصری آن را به شدت افزایش می ‌دهد که باعث می شود برای استفاده در تولید وسایل تزئینی چوبی گزینه بسیار مناسبی باشد.

نکته مهم دیگری که لازم است در رابطه با چوب گردو قطر بالا بدانید این است که در دسته بندی چوب های سخت قرار می گیرد و همچنین جز چوب های گران قیمت دسته بندی می شود. رنگ و توانایی چوب گردو در شکل گیری و ایجاد منحنی و حکاکی دقیق، آن را به انتخابی محبوب برای ساخت و تولید مبلمان تبدیل کرده است.

همانطور که در بالا اشاره شد، چوب گردو انواع مختلفی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

· چوب گردو انگلیسی یا اروپایی ( دارای 35 متر ارتفاع و 2 متر قطر)

· چوب گردو سیاه (محل رویش در شرق ایالات متحده با 37 متر ارتفاع و حدود 0.6 تا 1 متر قطر)

· چوب گردو Claro یا گردوی سیاه کالیفرنیا (دارای 9 تا 18 متر ارتفاع و 1 تا 1.5 متر قطر)

· چوب گردو Bastogne (دارای 30 متر ارتفاع و در حدود 1 تا 1.5 متر قطر)

· چوب گردو پروئی – Peruvian (دارای 9 تا 18 متر ارتفاع و 0.6 تا 1 متر قطر)

چوب سفید قطر بالا

چوب سفید یا وایت وود (Whitewood)، می تواند به هر چوب رنگ روشنی که توسط تامین کنندگان به عنوان الوار ارزان ذخیره می شود اشاره کند. این چوب معمولاً صنوبر یا کاج است، اما می تواند به درخت لاله آمریکایی نیز اشاره داشته باشد که به نام چوب سفید نیز شناخته می شود که می توان از آن برای ساخت مبلمان داخلی، دکوراسیون و پروژه های فضای باز استفاده کرد.

به طور کلی، چوب سفید یک چوب قطر بالا است که تنه قوی و بلندی دارد و ارتفاع آن چیزی در حدود 160 تا 200 فوت است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید چوب خام

چوب گرد راش با قطر بالا

چوب گرد راش، که به خاطر رنگ های روشن و عملکرد عالی در برابر انواع پوشش ها شناخته می شود، چوبی سخت، سنگین و برگی است. سختی این چوب به حدی است که تا قبل از معرفی چدن، از آن در معدن برای ساخت ریل استفاده می شد.

ارتفاع چوب گرد راش تا 40 متر و قطر آن در حدود 2.5 متر می رسد و گونه ای با عمر طولانی است، زیرا می تواند تا 300 سال عمر کند . به عنوان چوب گرد راش با قطر بالا شناخته شده است.

خرید میله چوب گرد قطر بالا

اگر به فکر خرید چوب قطر بالا هستید و می خواهید چوب هایی با کیفیت و عالی تهیه کنید، بهترین کار این است که به مراکز تخصصی که در زمینه فروش انواع چوب قطر بالا فعال هستند مراجعه کنید تا بتوانید بهترین نوع از چوب قطر بالا را متناسب با کاربردی که در نظر دارید را تهیه کنید.

کارشناسان فروش در رادین چوب، می توانند راهنمای خیلی خوبی را در زمینه معرفی ویژگی ها و کاربردهای انواع چوب قطر بالا در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید بهترین انتخاب را از میان مدل های مختلف چوب داشته باشید.

سخن آخر

اگر به دنبال خرید چوب قطر بالا در شرق تهران هستید مجموعه رادین چوب را به خاطر بسپارید. خرید چوب قطر بالا در تهران را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب تجربه کنید. مجموعه رادین چوب در جاده خاوران، فرون آباد اول، جنب کانال (خیابان شهید سیری)، کوچه سرو، پلاک ۱۰۳ واقع شده است که با شماره تماس 09036016191 نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب مجموعه در تماس باشید.