قیمت چوب توسکا

Sunday، ۲۷ Shahrivar ۱۴۰۱

توسکا، یکی از درختان فراوان و پایدار است که در سراسر شمال غربی اقیانوس آرام، با دامنه ای که از جنوب شرقی بریتیش کلمبیا تا کالیفرنیای شمالی را در بر می گیرد، رشد می کند و گونه هایی از آن نیز در کشور ایران وجود دارد.

این چوب سخت، سازگار و همه جانبه دارای مزایای بسیاری است که منجر به محبوبیت آن در بین سازندگان مبلمان و کابینت در سراسر جهان شده است. در واقع، چوب توسکا به دلیل قوام، تطبیق پذیری و پایداری آن، رشد کرده و تبدیل به چوب شده است و اکنون یکی از پرطرفدارترین چوب های موجود در بازار است.

برای اینکه اطلاعات بیشتری در رابطه با ویژگی ها و کاربردهای چوب توسکا کسب کنید و بهترین مرکز فروش چوب درخت توسکا در ایران را بشناسید، حتما در ادامه این بخش با ما همراه بمانید.

چوب توسکا چیست؟

درخت توسکا یکی از اعضای خانواده درخت توس است که حداقل 35 گونه از این درختان در آب و هوای مختلف در سراسر جهان پراکنده شده اند. چوب توسکا بی نظیر است و ته رنگ قرمز زیبایی دارد که اغلب با افزایش سن چوب بر شدت این رنگ افزوده می شود. درخت توسکا عمدتاً در کرانه جویبارها و مناطق مرطوب رشد می کند.

دانه صاف این چوب، آن را بسیار انعطاف پذیر می کند و به همین دلیل به یکی از چوب های مورد علاقه سازندگان مبلمان در سراسر جهان تبدیل شده است. برخی از مردم بر این باورند که چوب درخت توسکا به طور مشخص شبیه به چوب گیلاس است، اگرچه بسیار پایدارتر و مقرون به صرفه تر است. برخی از مردم بر این باورند که چوب توسکا به طور مشخص شبیه به چوب گیلاس است، اما این چوب بسیار پایدارتر و مقرون به صرفه تر است.

درختان بالغ توسکا می توانند به ارتفاع حدود 28 متر برسند و معمولاً بیش از 60 تا 65 سال رشد نمی کنند. در حالی که کوتاهترین قد توسکا سبز حتی در سنین بالا، چیزی در حدود 3 تا 12 متر است.

علاوه بر این، رنگ قرمز بسیاری از گونه های چوب درخت توسکا به خودی خود باعث منحصر به فرد شدن این چوب شده است.

البته لازم است بدانید که توسکا دارای بالاترین درجه چوب سخت در بین تمام گونه های چوب سخت است و به صورت چشمگیر 83٪ ظاهر صاف و شفافی دارد. البته این موضوع نیز قابل ذکر است که چوب درخت توسکا یکی از نرم ترین چوب ها در خانواده چوب های سخت است. توسکا در آب و هوای مرطوب و خشک به ندرت ترک می خورد و خوب عمل می کند.

این چوب علاوه بر دانه بندی خوب، بسیار سبک وزن است (هر چند مستحکم) و می تواند سطحی صاف و شیشه ای برای مبلمان و سایر دکوراسیون داخلی ایجاد کند.

کاربرد چوب توسکا

چوب درخت توسکا بسیار متنوع است و به همین دلیل کاربردهای مختلفی نیز دارد. از آنجایی که توسکا را می توان به راحتی بدون شکافتن، میخکوب کرد و بدون پیش سوراخکاری پیچ کرد، یک گزینه عالی برای استفاده داخلی است. همچنین چوب درخت توسکا قابل سنباده کشیدن نیز هست تا سطحی صاف برای آن ایجاد شود.

این چوب، یک رنگ عسلی طبیعی گرم را بدون نیاز به هیچ گونه پوشش چوبی ایجاد می کند و زیبایی خیره کننده ای به همراه دارد. بنابراین، چوب درخت توسکا می تواند یک گزینه عالی برای کابینت آشپزخانه، قالب گیری درب و پنجره و قرنیز و آسیاب کاری باشد. همچنین می توان از چوب توسکا در مبلمان، میز و صندلی نیز استفاده کرد.

علاوه بر این، بسیاری از سازندگان گیتار الکتریک از چوب درخت توسکا برای ساخت بدنه گیتار الکتریک استفاده می کنند. زیرا به راحتی خمیده می شود و ظاهری تاریک عالی به این ابزار می دهد. همچنین از انجایی که این برخی از گونه های توسکا در رطوبت عملکرد خوبی دارند، از این رو از آن برای ساخت قایق، دروازه های دریچه ای و لوله های آب نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

معرفی بهترین مرکز فروش چوب توسکا

اگر می خواهید بهترین نوع از چوب درخت توسکا را خریداری کنید و به دنبال بهترین مرکز فروش چوب جنگلی توسکا هستید تا از قیمت چوب توسکا یا قیمت چوب جنگلی توسکا، مطلع شوید، بهترین پیشنهاد این است که سری به وبسایت رادین چوب بزنید و با کارشناسان این مجموعه صحبت کنید.

مجموعه رادین چوب در سال 1400 با هدف تهیه و توزیع و همچنین برش چوب در منطقه جاده خاوران منطقه فرون آباد راه اندازی شد. رسالت مجموعه تهیه انواع چوب های درجه یک و قطر بالا شامل چوب های جنگلی، باغی و صنعتی می باشد. این مجموعه همچنین با داشتن دستگاه رام برش پیشرفته مونوریل دار توانایی برش چوب تا قطر حدود 2 متر را دارد و آماده همکاری با شرکت ها و مجموعه های تولیدی که در زمینه ی مصنوعات و تولیدات چوبی فعالیت می کنند می باشد و همچنین سفارش در حد بالا پذیرفته می شود.

برای ارتباط با رادین چوب می توانید از راه های ارتباطی زیر استفاده کنید:

• آدرس:

تهران، جاده خاوران (بزرگراه امام رضا)، فرون آباد اول، جنب کانال (خیابان شهید سیری)، کوچه سرو پلاک ۱۰۳

• شماره تماس

09036016191